X
منو
X

لباس عروس ، عروس خانمهای عزیز قبل از خرید لباس حتما این مقاله را مطالعه کنند

لباس عروس  ،  عروس خانمهای عزیز قبل از خرید لباس حتما این مقاله را مطالعه کنند

شاید شما از آن دسته از افرادی باشید که قصد خرید لباس عروس را داشته باشید و به جای اجاره لباس عروس تمایل به خرید آن را داشته باشید و میخواهید لباس عروس خود را به عنوان یادگاری برای خود نگه دارید. در این صورت این مقاله را مطالعه نمایید.

w32.jpg

لباس عروسی، یک انتخاب مهم درزندگی هر فرد است و لباسی بی نظیر و منحصر به فردی است. در کنار تولد و مراسم تدفین، ازدواج یکی از سه موقعیت مهم و عظیم در زندگی هر شخص است و تنها موردی است که شخص در تعیین چگونگی آن و عظمت و شکوه برگزاری آن، نقش اصلی را برعهده دارد. این روز برای عروس، بیشتر از آنچه که برای داماد مهم است، دارای اهمیت است و روز بزرگ زندگی او محسوب می شود.
تهیه ی لباس عروسی کار وقت گیری است و حوصله ی بسیار می خواهد . به دو دلیل توصیه می کنم با یک خانم برای خرید لباس عروسی تان بروید ، نه آقای داماد . اول این که بهتر است  آقای داماد عروسش را فقط در روز عروسی در لباس عروس ببیند تا شگفت زده شود . دوم اینکه خانم ها برای خرید کردن حوصله ی بیش تری دارند و آقایان چون کم حوصله ترند ممکن است برای این که بخواهند جست و جوی کسل کننده را زودتر تمام کنند لباسی را که اصلا مناسب شما نیست بهترین انتخاب در نظر بگیرند.

لباس عروس را به سه روش می شود تهیه کرد :

1- می توانید لباس مورد نظرتان را به یک مزون سفارش داده تا برایتان بدوزند و شما آن را خریداری کنید . که البته آن لباس برای خودتان می شود و در آینده شما مشکل نگهداری از آن را پیدا خواهید کرد .
2- میتوانید لباس را به مزونی سفارش داده تا آنرا برایتان بدوزد وشما آن را اجاره کنید،که در اینصورت هزینه کمتری نسبت به خرید لباس پرداخت کرده و مشکل نگهداری هم نخواهید داشت .
3- می توانید لباس عروس های آماده موجود در بازار را کرایه کنید ، که این روش این روزها مرسوم تر و به صرفه تر است .
درهر حال سعی کنید لباسی را انتخاب کنید که به رویاهایتان نزدیک تر باشد. هرچه باشد شما فقط یک بار عروسی می کنید.

اگر بازوهای لاغر و باریک دارید

بازوهای خود را کاملا نپوشانید. مدل های دکلته بپوشید، زیرا برخی از طراحان عقیده دارند که آستین و بند لباس توجه بیشتری را به این ناحیه جلب می کند. از پوشیدن مدلهایی با آستین رکابی کوتاه خودداری کنید.
اگر بازوهای چاق وسینه های بزرگ دارید

توجه داشته باشید روزی که برای خرید و یا پرو لباس عروس می روید حتما باید کفش و لباس زیری را که می خواهید برای عروسی به تن کنید همراه داشته باشید . چرا که اندازه قد و دامن بستگی به اندازه پاشنه کفشتان دارد و تنگی وگشادی و یا خوش فرم شدن بالاتنه ی لباس تان نیز بستگی به لباس زیرتان دارد

به خانم های چاق که بازوها و سینه های بزرگی دارند پوشیدن لباس دکلته اصلا توصیه نمی شود. یقه های گلابی شکل و قلبی و یقه هفت بهترین نوع یقه برای این افراد است. پیراهنی با کمر افتاده و بخشی افتاده بر کمر ، با ایجاد فاصله بین کمر و سینه به کوچک نشان دادن شکل سینه کمک میکند. همینطور لباس آستین کوتاه و یا آستین حلقه ای ،چاقی و بزرگی بازوها را پوشش می دهد .
اگر قصد دارید لباس عروس آستین دار بپوشید حتما از تورهای نقش دار و زیبا برای آستین تان استفاده کنید . لباس عروس های آستین دار برای افراد بسیار لاغر ، چاق و یا چهار شانه بسیار مناسب هستند و نقایص اندام شما را می پوشانند.

اگر گردن شما کوتاه است

یقه های باز رمز بلند نشان دادن گردن کوتاه است. یقه هایی که دور گردن پیچیده و بسته می شوند، تنها باعث می شود تا گردن کوتاهتر به نظر برسد. مدلهای دکلته، یقه هفت یا بنددار باریک بسیار خوب است. مدل موی جمع نیز گردن را بلندتر نشان می دهد.

اگر سینه های کوچک دارید

این عیب می تواند برای شما مفید باشد و به شما اجازه می دهد تا از طرح های تزئین کاری شده استفاده کنید، مانند تزئیناتی دور گردن و یقه. با پارچه پوشاندن و آراستن یقه؛ همچنین پیراهن بلندی که بالاتنه کوتاهی دارد و خط سینه آن بالا است و درزی در زیر خط سینه دارد، بسیار خوب و مناسب است .
-لباس عروس با دنباله بلند برای خانم های قد بلند مناسب است . اگر عروس خانم کوتاه قد ، لباس با دنباله بلند بپوشد انگار در لباس عروس گم شده است . لباس با دنباله کوتاه راحت و سبک است و قدم برداشتن و حرکت کردن با آن بسیار ساده تر است .
-لباس عروس هایی که دامن آنها A شکل است ویا دامن پف داردارند ، برای کسانی که قسمت های پایین بدن آنها چاق است و اصطلاحا اندامی گلابی شکل دارند ، مناسب است.
توجه داشته باشید روزی که برای خرید و یا پرو لباس عروس می روید حتما باید کفش و لباس زیری را که می خواهید برای عروسی به تن کنید همراه داشته باشید . چرا که اندازه قد و دامن بستگی به اندازه پاشنه کفشتان دارد و تنگی وگشادی و یا خوش فرم شدن بالاتنه ی لباس تان نیز بستگی به لباس زیرتان دارد .